האחריות על החינוך לילדים חולים אמורה לחזור למשרד החינוך ב-1 בדצמבר - אך המשרד טרם סיים לגבש מתווה הפעלה לתכנית


מערכת      צילום: דוברות הכנסת שמוליק גרוסמן
 


 
ועדת החינוך התרבות והספורט, בראשות ח"כ רם שפע, והוועדה לזכויות הילד, בראשות ח"כ יוסף ג'בארין, קיימו היום (ג', 13/10/2020) דיון משותף נוסף על שירותי החינוך לילידם חולים.

שירותים אלה מוענקים לילידם חולים המרותקים לביתם, על פי חוק חינוך חינם לילדים חולים, אשר נחקק ב-2001 ומאז מבוצעים באמצעות זכיין. החל משנת 2015 השירותים ניתנים באמצעות תכנית שלבים, המופעלת ע"י הזכיין "קדימה מדע".

בהקשר זה יצוין כי משרד החינוך היה אמור להגיש תקנות לפי החוק לוועדת החינוך בשנת 2005, אולם רק באוגוסט 2018 הופץ תזכיר תקנות להערות הציבור, ובפועל עד כה התקנות לא אושרו בוועדה. 

במהלך השנה הודיע משרד החינוך על רפורמה, לפיה החל מ-1.12.20 יינתן השירות לילדים החולים ע"י המשרד ישירות, ולא תימשך ההתקשרות עם הזכיין. בשל כך היה חשש כי שנת הלימודים לא תפתח כסדרה עבור התלמידים החולים, והדיון המשותף של שתי הוועדות ב-22.07.20 עסק בנושא זה. בסיכומו של הדיון אז דרשו הוועדות ממשרד החינוך לעדכן אותן, תוך כחודש, על המתווה הסופי של התכנית.

יושבי ראש הוועדות וחברי הוועדות בדיון היום, כמו גם בדיון הקודם, בירכו על המהלך של משרד החינוך לקחת אחריות ישירה על החינוך אותו מקבלים הילדים החולים. עם זאת, עלה החשש כי קצב ההתקדמות האיטי לקראת השינוי, לאור זאת שטרם הוצג להן מתווה התכנית, כמו גם חשש מאי המשך ההעסקה של מאות עובדי התכנית אשר הכריזו סכסוך עבודה לאחר שקיבלו מכתבי פיטורין - דבר המעמיד את הרצף החינוכי והטיפולי לילדים החולים בסכנה.
 
רחל אברמזון, מנהלת אגף חינוך מיוחד במשרד החינוך: "מהות השינוי היא שהתלמידים ילמדו בביתם עם מורי בית הספר אליו הם אמורים לחזור עם סיום מחלתם, וכך יהיו מחוברים לקהילה שלהם כל העת, וחזרתם למסגרת בית הספר בבוא בעת תהיה קלה יותר."


"הדאגה שאף ילד לא ייגע מהתהליך עומדת בראש מעיינינו, ועל כן החלטנו כי ההתקדמות תהיה מדורגת, וכל העברה של כל ילד תהיה מתואמת עם הילד, הוריו ואנשי קדימה מדע. אין כוונה שכולם יעברו בבת אחת ב-1 בדצמבר, אלא באופן אחראי ומסודר, ולשם כך גם הארכנו את אפשרות ההתקשרות עם קדימה מדע לתקופה של עד שנה, כל פעם בשלושה חודשים במידת הצורך."

"על פי הנתונים שקיבלנו מאנשי קדימה מדע, מועסקים ברמה כ-600 עובדים – 327 מורים, 203 סייעים ו-77 מטפלים. מי מהם שעומד בתנאי הסף של קליטה למשרד, אם כעובד הוראה ואם כמטפל, ומעוניין להפוך לעובד משרד החינוך, יכול לפנות אלינו עם קורות חיים ונשקול את מועמדותו."

אברמזון נשאלה כמה ממורי התכנית עומדים למיטב ידיעתה בתנאי הסף של המשרד ואמרה כי על  פי נתוני ההשכלה והניסיון שקיבלה מאנשי קדימה מדובר, מדובר בכ-65% מהמורים בתכנית.

ד"ר דליה גורי, מנהלת תכנית שלבים מטעם קדימה מדע, אישרה לחברי הוועדה כי אכן הוציאה מכתבי פיטורין לעובדי התכנית, בשל סיום ההתקשרות הצפוי, אך ככל שתקבל אישור רשמי ממשרד החינוך כי ההתקשרות הוארכה, מיד תמשוך אותם. אישור כזה טרם ניתן.

יעל וולפנזון מארגון כח לעובדים, אמרה לחברי הוועדה כי לעובדי התכנית לא ידוע על כל הארכה של ההתקשרות, וכי הם הסכימו לפתוח את שנת הלימודים למרות איום הפיטורין, לטובת הילדים, מתוך הנחה כי יהיה עימם דיאלוג כלשהו. מלבד פגישה אחת בה העבירו למשרד החינוך את כלל פרטי העובדים, לא עמדו איתם בקשר כלשהו, ובוודאי לא נוצר קשר לטובת המשך העסקת העובדים.

אברמזון הגיבה ואמרה כי מתוך הרשימה שהועברה לה כלל לא ברור מי מעובדי התכנית רוצה להיקלט כעובד משרד החינוך, מלבד 5 מורים שפנו והעסקתם נשקלת. השיב לה אוהד לימור, מורה בתכנית, כי עד לרגע זה לא הוצג לעובדים כל מתווה של הפעלת התכנית, והסבר על תנאי הקליטה – במה בדיוק יעסקו בעובדי המשרד? עם מי? היכן? באילו שעות ואיזה שכר? – אז אין לצפות שלא מידע בסיסי כזה מישהו יגיש מועמדות.

לקראת סופו של הדיון הודתה אברמזון כי התכנית עדיין מתגבשת במשרד החינוך, והם עוד בשלבי התארגנות הן להארכת התקשרות, והן למתווה הפעלת התכנית, הכולל את תנאי ההעסקה של העובדים שייקלטו. חברי הוועדה ביקשו מאברמזון לוח זמנים מדויק לסיום התהליך, לאור ההצהרה כי החל מה-1 בדצמבר תחזור האחריות הישירה למשרד החינוך, ואברמזון רק הביעה תקווה שהדברים ייסגרו בהקדם.

יו"ר הוועדה לזכויות הילד, ח"כ ג'בארין: "מדאיגה מאוד העובדה שלכאורה משרד החינוך לא רואה 35% ממורי התכנית כמתאימים להעסקה, כאשר הם מלמדים ילדים בפועל כעת. משרד החינוך אמור לקבל אחריות ב-1 בדצמבר אך לא נראה כי הקצב מתאים לדברים, ולכן כדי לשמור על הרצף החינוכי לילדים יש לשקול את המשך העסקת המורים, ולו לתקופת ביניים, ולאפשר להם גם להיקלט במשרד."

יו"ר ועד החינוך, ח"כ שפע: "עולה בדיון חשש ממש לגבי הטיפול ההוליסטי שמקבלים הילדים כעת, והאם ימשיך במעבר למשרד החינוך, שברמה העקרונית הוא כן מבורך. אם נתחיל לייצר פיצול במענה הניתן להם, לא עשינו דבר ולכן יש לוודא כי המעבר מבוצע נכון.

"משרד החינוך ממתין שהמורים יפנו אליו, ולא מפרט להם את תנאיהם, דבר בסיסי למחפש עבודה, ובינתיים הם מחזיקים מכתבי פיטורין ביד לעוד חודש וחצי. בכדי שלא יתחילו לחפש עבודה אחרת, יש להסיר מעליהם את איום הפיטורין, ולכן יש להודיע בהקדם לקדימה מדע על הארכת ההתקשרות, ובמקביל לשבת עם העובדים ולהציג להם מתווה תכנית והעסקה ברורים
."


 


 
1
  בהרצה גרסת beta מס' גולשים 0472  
 
  כותרות היום - מבזקים 24/7
1
 
1
דוברות מד״א: בשעה 08:39 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב גלבוע על הולך רגל שנפגע מרכב בכביש 65 סמוך לצומת חטיבת כפיר. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח העמק גבר כבן 60 במצב בינוני עם חבלת ראש. טימור

משרד הבריאות: חברת לאביטון בע"מ מבקשת לעדכן את הציבור כי בעקבות בדיקה שנערכה ע"י שירות המזון לשכת הבריאות מחוז ב"ש נמצא חיידק סלמונלה במוצרים הבאים: בעלי תאריך תפוגה 19/08/2021 בלבד! 1. צנצנת טחינה ארציאלי - טחינה גולמית משומשום מלא 350 גרם בעל תאריך תפוגה 19/08/2021 ברקוד: 7290018251096 2. צנצנת טחינה ארציאלי - טחינה גולמית משומשום מלא 200 גרם בעל תאריך תפוגה 19/08/2021 ברקוד: 7290018251072 3. צנצנת טחינה ארציאלי - טחינה גולמית משומשום מלא 700 גרם בעל תאריך תפוגה 19/08/2021 ברקוד: 7290018251010 4. דלי טחינה ארציאלי – 5 ק"ג בעל תאריך תפוגה 19/08/2021 5. דלי טחינה ארציאלי – 18 ק"ג בעל תאריך תפוגה 19/08/2021 צרכנים שיש ברשותם את המוצר מתבקשים שלא לצרוך אותו ומוזמנים להתקשר אל משרדי החברה בטלפון 08-6674740 לקבלת מוצר חלופי. במקביל תבצע החברה איסוף של המוצר מהמדפים בתיאום עם שרות המזון משרד הבריאות. באנשים בריאים, חיידק הסלמונלה עלול לגרום למחלה המתבטאת בחום, שלשול (לעיתים דמי), בחילה, הקאות וכאבי בטן. במקרים נדירים, יכולים להיגרם סיבוכים. באוכלוסיות רגישות כגון, ילדים צעירים, בעלי מערכת חיסון מוחלשת וקשישים, החיידק עלול לגרום למחלה קשה ולעיתים אף למוות

שערי צדק: למרכז הרפואי שערי צדק הובאה פעוטה בת 7 חודשים ללא דופק לאחר החייאה שעברה בשטח ולאחר שסבלה מחום גבוה מספר ימים. מאמצי ההחייאה נמשכו בשערי צדק, אך לצערנו נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותה. אנו משתתפים בצערה הרב של המשפחה

מנכ"ל משרד הבריאות: פרופסור לוי על הסגר בחג החנוכה: עלייה מדאיגה בתחלואה עשויה להביא לסגר שלישי בחג החנוכה.


 
 
מערכת החדשות: 077-330-899-3
 
 
 
 פרסום באינדקס ובאתר החדשות 
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת ויצא י"ב כסלו התשפ"א
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח
     


עורכי דין
ביטוח לאומי
 

עורכי דין
דיני נזיקין
     


עורכי דין
רשלנות רפואית
 

פודיאטרים
     


פיזיותרפיה
 

פיזיותרפיה התפתחותית
     


פילאטיס
 

פלדנקרייז
     


פסיכוגריאטריה
 

פסיכולוגיה התפתחותית
     


פסיכולוגיה שיקומית
 

פסיכותרפיה
     


פרחי באך
 

ציוד ואביזרים
     


קינסיולוגיה
 

קלינאי תקשורת
     


רולפינג
 

רכב חשמלי
     


רכיבה טיפולית
 

רפואה סינית
     


רפלקסולוגיה
 

שיאצו
     


שיטת אלבאום
 

שיטת אלכסנדר
     


שיטת פאולה
 

שיקום נכים
     


שירותי
סיעוד
 

תזונה ודיאטות טבעיות
     


תרפיה במוסיקה
  רישום לאינדקס
     

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                       
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
    fax-to-mail: 153-54-7126459   דוא"ל: h.news.ltd@gmail.com   כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע       מערכת החדשות: 077-330-899-3

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-באתר "חדשות הבריאות" (באמצעות "חדשות הבריאות בע"מ") נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: חדשות הבריאות בע"מ 516274107
לייבסיטי - בניית אתרים