8
1
1
 בארץ ובעולם     בריאות ונפש   |   התנדבות-קהילה   |   חוק ומשפט   |   רפואה משלימה   |   תזונה נכונה   |   מבט אחר - נכויות ומוגבלויות    | חיפוש
1
1
מערכת, 22/11/2020, צילום: באדיבות הטכניון

ועדת הכספים אישרה לקריאה שנייה ושלישית: תקופת ההתיישנות על ביטוחי חיים, סיעוד ובריאות תוארך ל-5 שנים

במסגרת החוק הקיים, קבועה תקופת התיישנות על 3 שנים בלבד מיום המקרה. בנוסף קובעת ההצעה, כי חברות הביטוח יחוייבו ביידוע המבוטח במכתבים ייעודיים, שנה וכן 3 חודשים לפני תום תקופת ההתיישנות. ההצעה נוגעת לפוליסות חדשות ולחידוש פוליסות ♦ יוזם החוק, ח"כ אופיר כץ: "החוק יסייע לחלשים בחברה, שמשלמים שנים לתאגידי הביטוח וכשהם צריכים אותם, הם נתקלים בכתף קרה." ברשות שוק ההון ציינו כי אין צפי לשינוי במחירי הפרמיות בעקבות ההארכה


מערכת, 17/11/2020, צילום: Canva

 

ועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני, אישרה לקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק חוזה הביטוח (תיקון - הארכת תקופת ההתיישנות), התש"ף-2020. את ההצעה הגיש ח"כ אופיר כץ ואליה מוזגה הצעת החוק של חברי הכנסת אוסאמה סעדי, אחמד טיבי וסונדוס סאלח.

ההצעה קובעת הארכה של תקופת ההתיישנות לעניין תביעת תגמולי ביטוח חיים למקרי מוות, ביטוח בריאות וביטוח סיעודי, משלוש שנים ל-5 שנים. בנוסף מחייבת ההצעה את חברת הביטוח להודיע מבעוד מועד למבוטח המצוי בהליכים, על סיום תקופת ההתיישנות, כ-12 חודשים לפני תום התקופה וכ-3 חודשים לפני תום התקופה. עפ"י המוצע, החוק יחול על פוליסות שנרכשו לאחר חקיקת החוק, ועל פוליסות שחודשו לאחר חקיקתו.

הצעת החוק כללה בתחילה הארכה ל-7 שנים, אך לאחר דין ודברים בין הגורמים, ועפ"י המלצת רשות שוק ההון, נקבעה ההארכה על 5 שנים, על מנת לשמר מצד אחד את האינטרס הציבורי של הארכת תקופת ההתיישנות ומנגד לא להביא לעלייה במחירי הפרימות.

במסגרת מחקר שנערך על ידי מרכז המחקר והמידע של הכנסת, שהוגש לבקשתו של יו"ר הועדה, הוצג כי נתונים על דחיית תביעות בגין התיישנות אינם נאספים באופן שוטף. בנוסף מראה הדו"ח שבשנים 2016-2019 נדחו כ-150 אלף תביעות בתחום ביטוחי הבריאות ושיעורי ההחזר הנמוכים ביותר הם על ביטוח בריאות הפרט (44.9 אחוז) וביטוח סיעוד הפרט (36.7 אחוז). בשנים 2015 ועד תום הרבעון השני של 2020 סך הרווח הנקי של חמשת קבוצות הביטוח הגדולות היה כ–8.7 מיליארד שקלים וסך הדיבידנד שחולק היה על סך 2.8 מיליארד ש"ח.

ח"כ אופיר כץ: "ההצעה חשובה ומשמעותית, זו הצעה חברתית שבאה לתקן עוול שנעשה דווקא לחלשים בחברה הישראלית, התקופה הקצרה כיום פוגעת במבוטחים, במיוחד החלשים שבהם. אנשים משלמים שנים לתאגידי הביטוח ושהם צריכים אותם, הם נתקלים בכתף קרה. אנחנו מביאים בשורה משמעותית בהארכה וכן בדרישה מחברות הביטוח להתריע פעמיים בטרם מסתיימת התקופה."

ח"כ אחמד טיבי: "מדובר בהצעה חברתית וחשובה, כל אחד מאתנו מכיר את התלונות ואת התשובות של התביעות, ואחרי שהמבוטח משלם כ"כ הרבה כסף, הוא נתקל בסירוב, בכל סוגי הביטוחים. ההעלאה מידית ומחויבת המציאות."

ח"כ אוסמה סעדי: "אני לא מבין את התנגדות חברות הביטוח, הן טענו שממילא אין הרבה כאלה שלא מגישים עד תום תקופת 3 השנים, אז אם זה לא משמעותי, אז מה הבעיה?! קראתי את חוות הדעת של רשות שוק ההון שמקבלת את ההצעה וממליצה עליה."

ח"כ הילה שי וזאן: "יש לי שאלה לממונה על שוק ההון. איך אנחנו מוודאים שאנחנו לא גורמים למה שנגרם עם הביטוחים הסיעודיים, שלא יהיה מצב שאין לנו בכלל ביטוחים או שתעלה הפרמיה."

ח"כ רם בן ברק: "ביד אחת אתה נותן מזור לאנשים מסוימים וביד השנייה אתה העוזר לשקרנים. שאנשים יודעים שיש להם חמש שנים ואם הם יגישו אחרי 4-5 שנים, יהיה קשה לחזור אחורה וזה יחייב את חברות הביטוח לפשרות. אני חושב שיש להסתפק בפשרה של 4 שנים."

גיל סלומון, סמנכ"ל איגוד חברות הביטוח: "מדינת ישראל הולכת לשיא עולם. אין מדינה בעולם שבחקיקה מעניקה מעל 3 שנים, פה בארץ אתה הולך לבית משפט וההתיישנות נעצרת. מי האנשים שצריכים את המזור הזה למעלה מ- 3 שנים? אדם שלא ידע שיש לו את הפוליסה, או מקרים בודדים שמיד יכולים להיות מטופלים. אנשים שינצלו את החוק הזה יהיו אנשים שיש חשש שיעשו הונאת ביטוח, אנחנו מרחיקים את היכולת של החברה מלבדוק את התביעה, אף אחד גם לא יכול להבטיח שזה לא יביא לעליית הפרמיה."

אוהד מעודי, סגן הממונה על שוק ההון: "תמיד כשאנחנו מוציאים הוראת רגולציה אנחנו בוחנים שהדבר יהיה אפקטיבי ויסייע לצרכנים ושיהיה איזון כדי שלא יהיו התייקרויות בפרימות. 80 אחוז מהאנשים מבוטחים בקופות החולים שממשיכות לבטח כמו שצריך. ההצעה נידונה מולנו לא מעט, בחנו אותה לעומק, הנוסח הוא איזון הנכון מבחינתנו לשמירה על איזון, ברגע שהחוק חל קדימה אין חשש מבחינת החשיפה ואין חשיפה שהיא גבוהה מבחינתו. 97 אחוזים מהתביעות בכלל לא עוברות את השלוש שנים ולכן אין פה חשיפה גבוה."

ח"כ מיקי לוי: "אם מבטח המשנה לוקח סיכון על 5 שנים במקום 3, המחיר לא יעלה?"

מעודי: "הרוב המכריע של המבוטחים ממצים את הזכות בתקופה קצרה הרבה יותר, 97 אחוז תוך 3 שנים, לכן אנחנו לא צופים פוטנציאלית שיהיה שינוי, זה נבחן על ידינו, ולפי הניתוחים שעשינו אנחנו לא צופים התייקרות."

ליאור רוזנפלד, לשכת סוכני הביטוח בישראל: "הצעת החוק תסייע לציבור להיפרע במקום שמגיע לו להיפרע, היא לא תפגע בחברות הביטוח ויש לברך על זה."

בעקבות חילופי הדברים, ח"כ כץ הקריא התכתבות פנימית של אחת מחברות הביטוח, במסגרתה ביקשו עובדי החברה להסתיר ממבוטח את מועד תום התקופה בה יוכל לתבוע הכרה: "אתם מבינים עם מה האזרח מתמודד?! החוק הזה נעשה למען האזרח הקטן שלא יכול להתמודד עם החברות, ולמענו הוא יעבור."

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני סיכם את הדיון: "הצעת החוק המקורית דיברה על 7 שנים ודיברה גם החלה רטרואקטיבית על פוליסות קיימות, הלכנו להסכמות נוכח העמדות השונות. התוצאה של תוספת השנתיים האלה מאפשרת לציבור להביא חוות דעת נוספות, ובחלק מהמקרים מדובר באנשים שאינם יכולים לקחת עורכי דין ולהקפיא את ההליכים, ואנחנו כאן על מנת לסייע להם
."

 
1
  בהרצה גרסת beta מס' גולשים 0941  
 
  כותרות היום - מבזקים 24/7
1
 
1
דוברות מד״א: בשעה 13:54 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירדן על רכב שהדרדר לשוליים בכביש עוקף בריה סמוך לחצור הגלילית. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לביה"ח זיו גבר בן 25 במצב בינוני עם חבלות בפלג גופו העליון. נדב

משרד הבריאות: חברת לאביטון בע"מ מבקשת לעדכן את הציבור כי בעקבות בדיקה שנערכה ע"י שירות המזון לשכת הבריאות מחוז ב"ש נמצא חיידק סלמונלה במוצרים הבאים: בעלי תאריך תפוגה 19/08/2021 בלבד! 1. צנצנת טחינה ארציאלי - טחינה גולמית משומשום מלא 350 גרם בעל תאריך תפוגה 19/08/2021 ברקוד: 7290018251096 2. צנצנת טחינה ארציאלי - טחינה גולמית משומשום מלא 200 גרם בעל תאריך תפוגה 19/08/2021 ברקוד: 7290018251072 3. צנצנת טחינה ארציאלי - טחינה גולמית משומשום מלא 700 גרם בעל תאריך תפוגה 19/08/2021 ברקוד: 7290018251010 4. דלי טחינה ארציאלי – 5 ק"ג בעל תאריך תפוגה 19/08/2021 5. דלי טחינה ארציאלי – 18 ק"ג בעל תאריך תפוגה 19/08/2021 צרכנים שיש ברשותם את המוצר מתבקשים שלא לצרוך אותו ומוזמנים להתקשר אל משרדי החברה בטלפון 08-6674740 לקבלת מוצר חלופי. במקביל תבצע החברה איסוף של המוצר מהמדפים בתיאום עם שרות המזון משרד הבריאות. באנשים בריאים, חיידק הסלמונלה עלול לגרום למחלה המתבטאת בחום, שלשול (לעיתים דמי), בחילה, הקאות וכאבי בטן. במקרים נדירים, יכולים להיגרם סיבוכים. באוכלוסיות רגישות כגון, ילדים צעירים, בעלי מערכת חיסון מוחלשת וקשישים, החיידק עלול לגרום למחלה קשה ולעיתים אף למוות

שערי צדק: למרכז הרפואי שערי צדק הובאה פעוטה בת 7 חודשים ללא דופק לאחר החייאה שעברה בשטח ולאחר שסבלה מחום גבוה מספר ימים. מאמצי ההחייאה נמשכו בשערי צדק, אך לצערנו נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותה. אנו משתתפים בצערה הרב של המשפחה

מנכ"ל משרד הבריאות: פרופסור לוי על הסגר בחג החנוכה: עלייה מדאיגה בתחלואה עשויה להביא לסגר שלישי בחג החנוכה.


 
 
  מערכת החדשות:  077-330-8993
   
 
 
פרסום באינדקס ובאתר החדשות 
 
פרשת השבוע
מפי הבחור ינון דהן היו'
שבת קודש פרשת ויצא י"ב כסלו התשפ"א
1
 בשיתוף יש לי מותק של תסמותק 
 
האינדקס המרכזי
18,930 בעלי עסקים ונותני שירות
 


אבחון וטיפול אלטרנטיבי
 

אביזרי
חבישה
     


אביזרי שיקום
 
     


אופטומטריסטים
 

אופטיקאים
     


אחיות פרטיות
 

אירידיולוגיה
     


אמבולנס פרטי
 

ארומתרפיה
     


ביופידבק
 

בית לחיים
     


בית אבות
דיור מוגן
 

בתי הבראה
והחלמה
     


בתי
חולים
 

בתי חולים
לבריאות הנפש
     


בי"ח סיעודיים וגריאטריים
 

בתי
טבע
     


בתי מרקחת
 

גוף ונפש
     


דיאטנים
 

הומאופתיה
     


הידרותרפיה
 

הילינג
     


היפנוזה
 

הסעות נכים
     


השמת ע.זרים
 

ויטמינים
     


חיתולים למבוגרים
 

טווינא
     


טיפול אלטרנטיבי בילדים
 

טיפול באמצעות בעלי חיים
     


טיפול באמצעות יצירה והבעה
 

טיפול בהפרעות זיכרון
     


טיפול בהפרעות שינה
 

טיפול באמצעות ציורי ילדים
     


יועצי תזונה
 

כירופרקטיקה
     


כירורגיה של היד
 

מגנטותרפיה
     


מדיטציות
 

מוצרים אורטופדיים
     


מוקדי עזרה ראשונה
 

מכונים
רפואיים
     


מכשירי שמיעה ואביזרים
 

מנגנוני נכים
לרכב
     


מרחצאות ומעיינות מרפא
 

נטורופתיה
     


נעליים
אורטופדיות
 

עורכי דין
ביטוח
     


עורכי דין
ביטוח לאומי
 

עורכי דין
דיני נזיקין
     


עורכי דין
רשלנות רפואית
 

פודיאטרים
     


פיזיותרפיה
 

פיזיותרפיה התפתחותית
     


פילאטיס
 

פלדנקרייז
     


פסיכוגריאטריה
 

פסיכולוגיה התפתחותית
     


פסיכולוגיה שיקומית
 

פסיכותרפיה
     


פרחי באך
 

ציוד ואביזרים
     


קינסיולוגיה
 

קלינאי תקשורת
     


רולפינג
 

רכב חשמלי
     


רכיבה טיפולית
 

רפואה סינית
     


רפלקסולוגיה
 

שיאצו
     


שיטת אלבאום
 

שיטת אלכסנדר
     


שיטת פאולה
 

שיקום נכים
     


שירותי
סיעוד
 

תזונה ודיאטות טבעיות
     


תרפיה במוסיקה
  רישום לאינדקס
     

אבחון וטיפול אלטרנטיבי אביזרי חבישה אביזרי שיקום אוסטיאופתיה אופטומטריסטים
אופטיקאים אחיות פרטיות אירידיולוגיה אמבולנס פרטי ארומתרפיה
ביופידבק בית לחיים בית אבות, דיור מוגן בתי הבראה והחלמה בתי חולים
בתי חולים לבריאות הנפש בי"ח סיעודיים וגריאטריים בתי טבע בתי מרקחת גוף ונפש
דיאטנים הומאופתיה הידרותרפיה הילינג היפנוזה
הסעות נכים השמת עובדים זרים ויטמינים חיתולים למבוגרים טווינא
טיפול אלטרנטיבי בילדים טיפול באמצעות בע"ח טיפול ע"י יצירה והבעה טיפול בהפרעות זיכרון טיפול בהפרעות שינה
טיפול ע"י ציורי ילדים יועצי תזונה כירופרקטיקה כירורגיה של היד מגנטותרפיה
מדיטציות מוצרים אורטופדיים מוקדי עזרה ראשונה מכונים רפואיים מכשירי שמיעה ואביזרים
מנגנוני נכים לרכב מרחצאות ומעיינות מרפא נטורופתיה נעליים אורטופדיות עורכי דין - ביטוח
עורכי דין - ביטוח לאומי עורכי דין - דיני נזיקין עורכי דין - רשלנות רפואית פודיאטרים פיזיותרפיה
פיזיותרפיה התפתחותית פילאטיס פלדנקרייז פסיכוגריאטריה פסיכולוגיה התפתחותית
פסיכולוגיה שיקומית פסיכותרפיה פרחי באך ציוד ואביזרים לנכים קינסיולוגיה
קלינאי תקשורת רולפינג רכב חשמלי רכיבה טיפולית רפואה סינית
רפלקסולוגיה שיאצו שיטת אלבאום שיטת אלכסנדר שיטת פאולה
שיקום נכים ונפגעים שירותי סיעוד תזונה ודיאטות טבעיות תרפיה במוסיקה  
 
 
כל הדרכים שלכם ליצירת קשר:

                       
חזרה לדף הבית    תנאי שימוש   מדיניות פרטיות   חוק הספאם   אתיקה מקצועית   חוק זכויות יוצרים הצהרת נגישות
                       
    fax-to-mail: 153-54-7126459   דוא"ל: h.news.ltd@gmail.com   כתובת: אליהו בן חור 14 באר שבע       מערכת החדשות: 077-330-899-3

מדיניות שימוש ב-cookies וכלים אחרים

על מנת לאפשר הפעלתו של האתר באופן מיטבי וכן לשפר את חווייתך מהשימוש בו, יתכן וייעשה שימוש בכלי מסוג "עוגיות" (Cookies), כמו גם ב"כלים אחרים" | יחד עם זאת, אנו כאן ב-באתר "חדשות הבריאות" (באמצעות "חדשות הבריאות בע"מ") נדרשים לאישורך והסכמתך | היה ואם אין רצונך להתיר השימוש בכלים אלו, הנך נדרש/ת להפסיק באופן מיידי שהייתך-שימושך באתר | האמור ד-לעיל' מהווה תמצית "מדיניות השימוש" באתר | את הנסח המלא והמחייב ניתן למצוא בקטגוריה "מדיניות פרטיות".

בכל שאלה ובקשה ניתן לפנות באמצעות
  צור קשר  שבאתר   |   מדיניות פרטיות 


© כל הזכויות שמורות ל: חדשות הבריאות בע"מ 516274107
לייבסיטי - בניית אתרים